"Днес в Европарламента БСП, ДПС и ДБ формираха коалиция. Коалиция, за която предсрочните избори са много по-важни от образа на България в Европа. Дано разбират, че веднъж наложен, негативният имидж се променя трудно и той ще остане далеч отвъд следващите избори - предсрочни или редовни".
Това написа във Фейсбук страницата си евродепутатът Ева Майдел по повод дебатите за върховенството на закона. "Каквото си посяхте тази вечер, ще го пожънете, ако един ден сте отново в управлението", написа още Майдел. Припомняме, че по-рано в пленарната зала с остри изказвания излязоха Елена Йончева и Илхан Кючюк, евродепутати от БСп и ДПС. Радан Кънев, който не успя да вземе участие в дебата заради решение на ЕНП пък заедно с елена Йончева са негови инициатори.
Още от България
София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха
Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година
Радев пропусна срещата на Коалицията на желаещите при Макрон, отива на военния парад и приема в Елисейския дворец
В българската делегация участват също вицепремиерът Иво Христов и министърът на външните работи Велислава Петрова
Георг Георгиев: България отсъства от Коалицията на желаещите, но пък управляващите защитават Гундяев и Алекперов
"Това са вече приоритетите и лицето на България"