14 Януари, 2026

Евакуираха 124 деца след пожар в детска градина в Павликени

Евакуираха 124 деца след пожар в детска градина в Павликени

От пожара е засегната електрическата инсталация на детската градина

Пожар в детска градина в Павликени тази сутрин наложи евакуацията на 124 деца и учителките им. При ремонтни работи, извършвани от огняра на детска градина „Слънце“ в Павликени, искра възпламенява отпадъци и бои, а задушлива миризма и отровни газове обхващат сградата, която е на природен газ. Децата незабавно са изведени, огнеборци са потушили пожара, няма пострадали, посочи кметът на Павликени Емануил Манолов. 

"Няма изтичане на газ. Всички са прибрани. Които са от съседни села, са извозени. Сега ще направим една сборна група в друга детска градина до края на седмицата, за да можем да възстановим щетите".

От пожара е засегната електрическата инсталация на детската градина. Очаква се детското заведение да възстанови работата си следващата седмица.
Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

„Хората на протеста са истинската сила и ние разчитаме на тях“, каза още съпредседателят на ДаБГ. 

Асен Василев към  протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

Асен Василев към протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

. По думите му при въвеждането на скенери вместо машини контролът е само „на входа“, но не и „на изхода“ от тъмната стаичка.

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Двете институции ще си сътрудничат в областта на образованието, което университетът предлага, като се предвиждат множество съвместни инициативи