"Бедстващите" напуснаха острова за 10 минути с катер на Военноморска база „Атия“ до Морска гара Бургас.
33 туристи и 10 души персонал бяха евакуирани от остров Света Анастасия. Това стана по учебно занятие за реакция при пожар. В учението днес участваха представители на Община Бургас, Националната система 112, Българския червен кръст, екипи на „Пожарна безопасност и защита на населението“, МВР, Морска администрация, Военноморска база „Атия“. 6 "Бедстващите" бяха евакуирани от острова за 10 минути с катер на Военноморска база „Атия“ до Морска гара Бургас.
Фактор
Още от България
5-годишно дете, пребито от баща си, е в критично състояние в Пирогов
То е с тежка черепно-мозъчна травма, поставено на апаратна вентилация и в медикаментозна кома
2-те момичета, обвинени за жестокото убийство на Кузев в Пловдив, обжалват ареста
Пред съдебната палата е организиран граждански мирен протест с искане за справедлив процес. Близките на убития не са сред организаторите на шествието.
Започва захлаждане, дъждовете с гръмотевици се връщат на юг и в планините
Температурите към 15 ч. - между 26° и 31°, в югозападните райони – до 35°, за София - около 29°. Вълнението на морето се усилва и ще е 3-4 бала.