Търговският обект се е запалил тази вечер, като по чудо няма пострадали
Пожар избухна в магазин за пиротехника в центъра на Пловдив тази вечер. Малко преди да затвори търговския обект, собственикът чул пукот, а секунди след това е започнала мощна заря. Кадри показват как извън магазина хаотично летят ракети.
Хората, които живеят в блока, в който се е случил инцидента, са евакуирани от полицията. Собственикът първи се е обадил на 112, за да дойдат екипи на пожарната и да потушат пожара. Апартаментът на първия етаж, който е над магазина, е опушен, останалите хора не знаят какви щети имат по жилищата, тъй като са излезли веднага, след като са чули гърмежите. Полицаите уточниха, че собственикът, който е извикан за разпит в районното полицейско поделение, е имал разрешително да продава ракети и бомбички. По първоначалната им преценка опасната "заря" не е предизвикана умишлено. Полицаи и пожарникари утре ще установят как е лумнал пожарът.
Още от Улицата
Дигитализация на архивите на ДС - фантазира или лъже Иво Христов
Вицепремиерът вече оправи домакинството на Евровизия, няма друга работа и сега се захвана с досиетата на Държавна сигурност и разузнавателните служби на БНА
Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители
"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото
От днес изплащат осъвременените пенсии
За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро