5 Февруари, 2026

Евакуираха две села на о. Лесбос заради пожар

Евакуираха две села на о. Лесбос заради пожар

Снимка: архив

От събота досега пожарът е изпепелил около 2000 хектара

Гръцките власти издададоха нови заповеди за евакуация на жителите на Виза и Ставрос на източния егейски остров Лесбос, тъй като западните ветрове заплашват отново двете села.

Жителите бяха помолени да се евакуират към плажния курорт Ватера, който беше опустошен от пожар в събота.

Кметът на Митилене Стратис Кителис заяви, че в понеделник са работили четири самолета за хвърляне на вода, преди да отправи призив за подкрепления. Той заяви, че от събота насам пожарът е изпепелил около 2000 хектара земя. /БГНЕС, "Катимерини"

Сподели:

Коментари (0)

Лавров с нова порция безумия: Москва беше изненадана от санкциите  срещу "Лукойл" и "Роснефт"

Лавров с нова порция безумия: Москва беше изненадана от санкциите срещу "Лукойл" и "Роснефт"

Във връзка с война в Украйна Лавров подчерта, че според него президентът Володимир  Зеленски мисли само за собственото си "оцеляване"

Украйна и Русия не се разбраха за Донбас

Украйна и Русия не се разбраха за Донбас

Американският пратеник Стив Уиткоф обяви, че Украйна и Русия са се договорили да извършат нова размяна на военнопленници

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

Смята се, че Русия изстрелва ракетата със среден радиус на действие „Орешник“ оттам, за да атакува граждански и военни цели в Украйна. Такава ракета бе изстреляна в района на Лвов