Причината е авария при строежа на метрото
Авария при строежа на метрото е наложила евакуация на хората от подлеза на бул. "България" и "Академик Гешов" в София. Причина за това е станало напукване на витринно стъкло. Сигнал за инцидента е подаден около 11:40 часа. Тече обезопасяване. Част от подлеза ще остане затворена и оттам няма да може да се минава. На мястото има поне дузина полицейски екипа, екипи на Гражданска защита, на Контрол на автомобилния транспорт и аварийно-спасителни екипи.
„При преминаване на пробивната машина се получава повдигане на подлеза. В момента се почиства и до няколко часа подлезът ще бъде отворен. Работата по изграждането на третия лъч на метрото продължава по план. Щетите ще бъдат отстранени за сметка на изпълнителя. Няма никаква опасност за преминаващите хора". Това заяви инж. инж. Ангел Джоргов от “Метрополитен“.
Фактор
„При преминаване на пробивната машина се получава повдигане на подлеза. В момента се почиства и до няколко часа подлезът ще бъде отворен. Работата по изграждането на третия лъч на метрото продължава по план. Щетите ще бъдат отстранени за сметка на изпълнителя. Няма никаква опасност за преминаващите хора". Това заяви инж. инж. Ангел Джоргов от “Метрополитен“.
Още от Улицата
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.