8 Април, 2026

Евелина Славкова: Скандалите свалят доверието от кабинета, ротацията няма да е лесна

Евелина Славкова: Скандалите свалят доверието от кабинета, ротацията няма да е лесна

Евелина Славкова

Когато някои от ПП-ДБ, ГЕРБ намерят адекватен изход, „сглобката” ще се разпадне”, прогнозира социологът

Липсата на кворум по време на гласуването на вота на недоверие не е продукт на особена логика, а поредните "некоалиционни" игри, които наблюдаваме. При ротацията ще бъде още по-интересно. Това заяви в eфира на NOVA NEWS социологът Евелина Славкова от „Тренд”, която коментира политическата ситуация в страната.

Тя смята, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов все още е ядосан от случващото се по време на местните избори, където от "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) гласуваха срещу кметове на ГЕРБ.

„Преди ротацията ще трябва тази „некоалиция” да се разбере за бюджета, за конституционните реформи. Този кабинет дойде с няколко заявки. Българското общество има доверие в своята Конституция. Има още горещи теми, които предизвикват конфликтни ситуации”, добави социологът.

ДПС вече много трудно може да бъде игнорирано, смята Славкова.

По думите й през септември са регистрирали 22% обществена подкрепа за този кабинет, и смята, че скандалите свалят доверието в кабинета.

„Сглобката ще я има докато се решат някакви външнополитически ситуации, примерно ситуацията в Украйна. Когато някои от ПП-ДБ, ГЕРБ намерят адекватен изход, „сглобката” ще се разпадне”, прогнозира социологът от "Тренд" и допълни, че ротацията няма да лесна.

Евелина Славкова каза още, че никой не е обяснил как ще се случи ротацията.

„За да се ротира премиерът, Николай Денков трябва да подаде оставка, заедно с него си отива и целия кабинет”, каза Славкова. По думите ѝ на местните избори е станало ясно, че няма нещо по-различно от управляващото мнозинство.

Сподели:

Коментари (0)

ЦИК забрани на коалиция да се рекламира със земеделския министър Иван Христанов

ЦИК забрани на коалиция да се рекламира със земеделския министър Иван Христанов

РИК-Бургас постановява, че формацията използва агитационни материали, съдържащи призиви за подкрепа, което в нарушение на избирателния закон

Изпратиха споразумение за самолетна връзка между ЕС и Мароко за ратифициране от НС

Изпратиха споразумение за самолетна връзка между ЕС и Мароко за ратифициране от НС

За България споразумението се прилага временно от датата на подписване на Протокола за изменението му във връзка с присъединяването на България и Румъния към Европейския съюз. Поради това е необходимо документите да бъдат ратифицирани със закон от парламента.

Жълт код за силен вятър: В София паднаха дървета върху коли

Жълт код за силен вятър: В София паднаха дървета върху коли

Дърво падна върху паркиран автомобил край Министерството на земеделието и храните, друго дърво се срути върху кола на паркинг до театър "Зад канала"