7 Август, 2026

Евгений Михайлов: Ще се борим срещу шизофренния национал-социализъм - разделя хората

Евгений Михайлов: Ще се борим срещу шизофренния национал-социализъм - разделя хората

„Заедно с Георги Боздуганов  ще се борим срещу шизофренния национал-социализъм, който се развихря и разделението на българи и турци. Има принципи, които трябва да се спазват. Дясно мислещите имат достатъчно избор, за да се разочароват или впечатлят от листи". Това коментира Евгений Михайлов в ефира на Нова телевизия. В настоящите избори, той е кандидат-депутат от гражданската квота на ДОСТ.

"Трябва да се направи всичко възможно да има дясно обединение срещу тези, които не искат промяна. БСП и ДПС не искат промяна на Конституцията. За нас победа ще е възможността да се отнеме поне 1/3 част от електората на ДПС, които са прокремълска партия“ аргументира той решението си.  Ако се окаже, че Лютви Местан е писал доноси, си тръгвам веднага от ДОСТ. Колебанието да приемем това участие, беше дали ще се спазват определени принципи и дали ще се приемат нашите предложението. След уверенията, които получихме от Местан, на този етап нямаме притеснения." обясни още кандидат-депутатът.

„Когато СДС спечели изборите, имаше 4 години да извади досиетата и да въведе лустрация. Трябва да има еднакъв аршин. Ако трябва да избирам между Местан и Доган, който е внедрен,  манипулира политическия живот и е символ на сарайското управление, избирам ДОСТ. Местан застана на друга позиция – той е за НАТО, ЕС и против окупацията на Крим. Най-важно е да се направи най-накрая разграничението - престъпен ли е бил комунистическият режим и Възродителният процес; Паметникът на Съветската армия на освободите ли е и т.н, Тази линия може да се постави чрез нова  Конституцията, зад което заставаме ние“ добави още Евгений Михайлов.

Кинорежисьорът обясни още, че разделянето на десните формации на четири  е  шизофрения. В същото време ДПС се капсулира, а ДОСТ застават зад модерен граждански патриотизъм в защита а териториалната цялост. "Ако успеем да отнеме поне една трета от прокремълското ДПС, ние ще сме си изпълнили мисията много повече“ допълни още гостът.

Сподели:
МВнР към Скопие: Ива Михайлова трябва да получи достъп до навременно и адекватно лечение

МВнР към Скопие: Ива Михайлова трябва да получи достъп до навременно и адекватно лечение

"В случая с Ива Михайлова обръщаме внимание на зачитането на правото на живот, забраната за нечовешко и унизително отношение, както и на осигуряването на ефективни правни средства за защита"

Приключва двойното обозначаване на цените в левове и евро

Приключва двойното обозначаване на цените в левове и евро

Търговците могат да продължат да посочват и левовата равностойност, но това ще е доброволно - ако смятат, че по този начин улесняват потребителите

Африканска чума по свинете, БАБХ призовава: Не купувайте! Не докосвайте! Сигнализирайте!

Африканска чума по свинете, БАБХ призовава: Не купувайте! Не докосвайте! Сигнализирайте!

Труповете на животни трябва да бъдат обезопасени, изследвани и отстранени единствено от компетентните екипи

Коментари (0)