30 Януари, 2026

Евгения Живкова: Отказах на БСП да бъда вицепрезидент на Румен Радев

Евгения Живкова: Отказах на БСП  да бъда вицепрезидент на Румен Радев

Чрез Бойко Борисов дойде предложение да се включа в редиците на НДСВ

Дизайнерката Евгения Живкова, внучка на комунистическия диктатор Тодор Живков,  дъщеря на председателя на Комитета по култура през соц епохата Людмила Живкова, разкри в  предаването "Неделята на NOVA" подробности да за  уроците си от политиката, за мечтите на майка ѝ и амбициите на дядо ѝ.

"Предлагаха ми да стана вицепрезидент на Румен Радев. Няма да кажа точно кои, но бяха хора от БСП", заяви Живкова.

"Аз отказах. Не искам да ставам вицепрезидент, по простата причина, че знам какво ме очаква - най-малкото от гледна точка на ограниченията, а и съм живяла целия ми живот в семейство на политици. Не ме е страх от отговорности, просто не обичам ограниченията", разкри тя. 

"Чрез Бойко Борисов дойде предложение да се включа в редиците на НДСВ, когато спечелиха изборите през 2001 г., но аз бях приела поканата на БСП и нямаше как да помисля за такава възможност", сподели внучката на  Тодор Живков. 

Сподели:

Коментари (0)

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите

Според него, за да регистрира своя политическа сила, ще са нужни поне три месеца. Затова ще търси друга форма за участие във вота. 

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

По думите на директора Адриан Николов, това е първо посещение на диво животно в двора на учебното заведение, което се намира в центъра на София

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Медикаментът, който по закон се отпуска само с рецепта, е бил купен без такава от малка аптека в центъра на Бургас. Случаят повдигна въпроси за контрола върху продажбата на лекарства.