14 Януари, 2026

Евродепутат: Очаква се България да получи 4,2 млрд. евро от ЕС

Евродепутат: Очаква се България да получи 4,2 млрд. евро от ЕС

Има вероятност част от парите да бъдат изплатени през 2019 г., но няма риск да не си ги получим

Европейският бюджет предстои да бъде разгледан. Очаква се да получим 4,2 млрд. евро финансиране, като дължимата ни вноска ще бъде 4 пъти по-малка – 1,1 млрд. евро. Има вероятност част от парите да бъдат изплатени през 2019 г., но няма риск да не си ги получим. Това обяви евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков пред  Bulgaria ON AIR. 

"До 2020 г. нещата изглеждат добре, тъй като имаме фиксирана финансова рамка и излизането на Великобритания от ЕС няма да ни повлияе. Милиард и половина ще отидат за инфраструктура и градско развитие. Други милиард и половина са директни плащания към фермерите. Освен това са заделени 360 млн. лева за насърчаване на младежката заетост. Има заложени 380 млн. евро за развитие на селските региони. България се представя добре по почти всички направления", обясни евродепутатът.



Сподели:

Коментари (0)

Мирчев: Шефът на ДАНС пита дали има заплахи за Пеевски и Борисов, спасява охраната им

Мирчев: Шефът на ДАНС пита дали има заплахи за Пеевски и Борисов, спасява охраната им

„Всичко това се прави, за да може те да не слизат от властта и за да опраскат машинното гласуване.“

Кога малките автомобилни части правят най-голямата разлика на пътя

Кога малките автомобилни части правят най-голямата разлика на пътя

Понякога най-важните неща в автомобила са тези, за които почти не се замисляме. Докато колата върви гладко и видимостта е добра, рядко обръщаме внимание на дребните механизми, които работят безотказно във фонов режим. Истината е, че именно те често се оказват решаващи в критични ситуации на пътя.

Символна роза е логото на лидерството на България в Стратегията за Дунавския регион

Символна роза е логото на лидерството на България в Стратегията за Дунавския регион

Логото символизира единството в многообразието, както и водещата роля на страната ни в насърчаването на сътрудничеството по Дунавската стратегия