20 Март, 2026

Еврокомисар Илиана Иванова е на посещение у нас

Еврокомисар Илиана Иванова е на посещение у нас

Илиана Иванова, снимка: БГНЕС

Информационен ден на Европейския съвет по иновации

Комисарят по въпросите на иновациите, научните изследвания, културата, образованието и младежта Илиана Иванова е на посещение в България. В понеделник, 29 януари, комисар Иванова ще открие информационен ден на Европейския съвет по иновации, на който ще бъдат представени направленията на програмата и начините за подкрепа на иноваторите и изследователите в сферата на дълбоките технологии (Deep Tech). Експерти от ЕСИ ще представят на участниците в събитието практическа информация за успешно кандидатстване, а бенефициери ще споделят своя опит.

Европейската комисия постави началото на ЕСИ през март 2021 г. като специализирано звено в програмата "Хоризонт Европа“ за разработване и разширяване на авангардни иновации с бюджет от над 10 милиарда евро за периода 2021—2027 г. Фондът на Европейския съвет по иновациите, създаден през юни 2020 г., е ключова инициатива на Европейската комисия за извършване на преки капиталови и квазикапиталови инвестиции в размер от 500 000 до 15 млн. евро в капитала на новосъздадени предприятия и на МСП от всички сектори във всички държави от ЕС, които са с голямо въздействие.

В събитието по инициатива на министъра на иновациите и растежа Милена Стойчева ще участват европейският комисар по иновациите, научните изследвания, културата, образованието и младежта Илиана Иванова и заместник-министърът на образованието и науката проф. Генка Петрова. Ще бъдат представени различните направления на програма "Хоризонт Европа" и възможностите за подкрепа на иноваторите и изследователите в дълбоките технологии. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

"Нима някой наистина смята, че може да казва на президента Тръмп какво да прави?", пита израелският премиер

 САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

По-конкретно, ограниченията ще бъдат свалени от няколко беларуски банки и предприятия, произвеждащи калиеви торове

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

Съгласно спецификацията, ъгълът на максимално повдигане на оръдието Cockerill HP в кулата Cockerill 3105 достига рекордните за танковете +42°