По думите му, терористите няма да имат имунитет, „където и да се намират“.
Израелският премиер Бенямин Нетаняху не изключи възможността за нови удари срещу лидерите на "Хамас“ след атаката в Катар през миналата седмица. Нетаняху заяви, че те няма да имат имунитет „където и да се намират“, съобщи Би Би Си.
На съвместна пресконференция в Йерусалим с американския държавен секретар Марко Рубио, Нетаняху подчерта, че всяка държава има право „да се защитава и отвъд своите граници“.
Решението на Израел да порази високопоставени лидери на "Хамас" в Катар – близък съюзник на САЩ – предизвика критики от американския президент Доналд Тръмп.
Запитан дали САЩ имат участие в удара, Нетаняху отговори пред журналисти: „Ние го направихме сами. Точка.“
Срещата между Рубио и Нетаняху се състоя в момент, когато арабските лидери провеждат среща на върха в подкрепа на Катар.
В отговор на въпрос на Би Би Си дали израелският удар е навредил на американските отношения в региона, Рубио заяви, че Вашингтон поддържа силни връзки със своите съюзници в Персийския залив.
Катар е домакин на голяма американска военна база и играе ключова роля в посредничеството за прекратяване на войната в Газа, като служи като посредник в косвените преговори между "Хамас" и Израел. /БГНЕС
Още от Свят
Путин воюва с ръцете на бедните, наркоманите и затворниците
Не по-малко от 10% от контрактниците от окупирания Крим са затворници или хора, които се опитват да избегнат наказателно преследване. 5
Съпругата на Дмитрий Песков страда, че не я пускат в ЕС, иска над 2 милиона евро компенсация
Според Татяна Навка ограниченията нарушават основни права, сред които правото на човешко достойнство и правото на зачитане на семейния живот.
Спорът между демократите и Тръмп за санкциите срещу руския петрол поставя под заплаха подкрепата за Украйна
Още през следващата седмица Сенатът на САЩ може да гласува законопроекта. Преди това обаче той трябва да получи подкрепата на достатъчен брой сенатори