25 Юли, 2026

Европрокуратурата повдигна обвинения за измама със средства от ЕС у нас

Европрокуратурата повдигна обвинения за измама със средства от ЕС у нас

Заподозреният може да получи до 6 години затвор

Филиалът на Европейската прокуратура в София повдигна обвинения срещу един заподозрян за измама с евросубсидии, съобщиха от базираната в Люксембург институция.

Обвиненията са в резултат на разследване на проекти за отглеждане на селскостопански продукти, финансирани изцяло от ЕС, предаде БНР.

Смята се, че през януари 2020 г. заподозреният подал от името на три различни компании молби до Областна дирекция "Земеделие" - Пловдив за финансиране с отпуснати на България средства по Гаранционния фонд за земеделски проекти. Това трябвало да стане по схемата за обвързано с производството подпомагане на отглеждането на зеленчуци. Общата сума, за която заподозреният кандидатствал, е 190 000 евро.

Според доказателствата той предоставил редица документи като фактури за продадена продукция, за да докаже минималното количество на производство. В молбата било посочено, че на определени парцели имало значително производство. Разследването обаче установило несъответствия между декларираната продукция и действителната реколта.

Ако бъде признат за виновен, заподозреният може да получи до 6 години затвор и да бъде глобен до 5000 евро.

Сподели:
Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия

Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия

Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"

Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия

Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия

„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров

Прецедент: Държавите членки на МНС гласуват за отстраняването на гл. прокурор Карим Хан

Прецедент: Държавите членки на МНС гласуват за отстраняването на гл. прокурор Карим Хан

В 24-годишната история на Международния трибунал за първи път провежда вот за освобождаване на своя главен прокурор

Коментари (0)