Фалшиви мейли са изпратени от името на Националната здравноосигулителна каса, съобщи БНР с позоваване на НЗОК.
От касата посочиха, че тези пиратски съобщения може да крият риск от кибер атаки, тъй като обикновено изискват потвърждение от потребител.
От Здравната каса предупреждават, че те не изпращат по електронна поща информация, свързана със здравноосигурителния статус на граждани, информация за дължими суми и други персонални данни.
От НЗОК припомнят, че при получаване на подобен тип писма със съмнително съдържание, гражданите могат да подават сигнали до институцията, както и да сезират компетентните органи за киберпрестъпления.
Още от България
МВнР: Посрещаме с тревога обявеното от ООН за гибелта на Марин Маринов
Говорителят на Генералния секретар на ООН Стефан Дюжарик каза, че израелски танков снаряд е убил българина Марин Маринов и е ранил още шестима души в Газа. Израелското министерство на външните работи обвини организацията в манипулация.
БСП като Матроновци бранят Кеселова, осъждат поведението на Василев
Удовлетворени сме, че партньорите от съвместното управление за пореден път демонстрират единство в позициите си и увереност в общо поставените ни цели
Изпитват кандидатите за главен архитект на столицата с разрешаване на строителни казуси
Тримата преминали през първия кръг за заемане на длъжността ще решават казуси, свързани с разрешаване на строителство в околоградски район и с промяна на инвестиционно намерение след разрешение за строеж