5 Декември, 2025

Фандъкова гневна заради ремонтите: Заради три повдигнати шахти всички в София ще ни се смеят

Фандъкова гневна заради ремонтите: Заради три повдигнати шахти всички в София ще ни се смеят

Идвайки тук, имах повод да коментирам един от обектите, на който видях недостатъци преди няколко дни. Бях достатъчно ядосана. Не можем да си позволяваме толкова тежки обекти и толкова много свършена работа да я компрометираме с това, че накрая няма да догледаме 3 повдигнати шахти и всички в София ще се смеят. В София не залагаме процедурите по най-ниска цена, а търсим компаниите с капацитет и по много критерии. Плащаме редовно, осигуряваме достатъчно средства, затова изискваме да се работи много качествено.“ Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова по време на Осмия дискусионен форум „Строителството през 2019 година – перспективи и предизвикателства“.

Тя помоли строителите да не се захващат с повече работа, отколкото могат да си позволят фирмите. Фандъкова подчерта, че няма да си позволи да плати и един лев от обществените средства за недобре свършена работа. Сериозно предизвикателство е реконструкцията на двата много големи тунела в София – под НДК и на бул. „Царица Йоанна“, каза още столичният кмет.

„Свършихме много по обем работа с много строителни компании. В същото време безотговорното отношение на няколко души компрометира нашата работа. Гражданите са взискателни. В София ни очаква отново много работа и през 2019 г. В София има работа за всички компании, стига да са достатъчно отговорни. Продължаваме работа по важни и стратегически проект, финансирани с европейски средства. Следващата година очакваме да пуснем в движение първите 8 км от третата линия на метрото от „Красно село“ до „Хаджи Димитър“ и началото на 2020 г. да пуснем и останалите 4 км“, коментира Фандъкова.

По думите й през 2019 г. продължава работата по проекти, свързани с централната градска част. „Развитието на пешеходните пространства е мой много сериозен приоритет. Привлякохме много туристи, вляхме много средства в икономиката. Продължаваме със строителството на училища, детски градини“, допълни тя. „Предстои много сериозно предизвикателство за реконструкцията на двата много големи тунела в София – под НДК и на бул. „Царица Йоанна“. Нямаше голямо желание от страна на строителите при обявяването на процедурите за реконструкцията им“, добави Фандъкова.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Сключени са договори за осигуряване на пожарни автомобили, безпилотни летателни средства, мобилни системи с голямо налягане и специализирано облекло

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

По неговите думи ако се работи сериозно по приемането на проектобюджета, той може да бъде факт още преди празниците, но исканият вот ще забави този процес

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г., след като бе постигнато съгласие между управляващи, синдикати и бизнес