25 Февруари, 2026

Фандъкова и Здравко Димитров фаворити на букмейкърите

Фандъкова и Здравко Димитров фаворити на букмейкърите

Йорданка Фандъкова

За София и Пловдив се очаква голяма битка

Първи залози за местните избори пуснаха букмейкъри. Това е традиция по време на парламентарен вот, докато при местния възможностите са силно ограничени, защото има пракалено много общини. Заради това засега залозите са само за София и Пловдив, където се очаква голяма битка.

Йорданка Фандъкова е фаворит да запази кметското място с коефициент от 1,66. Шансовете на Мая Манолова са оценени на 1,92. Борислав Игнатов е с 5, Ангел Джамбазки - 8, а Борис Бонев - 9. Всички останали са доста екзотични за букмейкърите.

В Пловдив фаворит е Здравко Димитров-Зико. Областният управител е с коефициент 1,73. Бившият кмет Славчо Атанасов е оценен с 1,86. Дени Каназирева е с 4, Николай Радев с 6. Останалите са с коефициент 20, което ги прави аутсайдери в надпреварата.

Както се вижда, букмейкърите очакват по-ожесточен двубой в Пловдив, защото разликата от коефициентите на фаворитите е само 0,13.

Коефициентът е това, по което се умножава залогът ти.

Или с други думи, ако заложиш 100 лева на Фандъкова, ще спечелиш 166, или 66 лева чиста печалба. С други думи - колкото е по-нисък коефициентът ти, толкова по-голям фаворит си според анализите на букмейкърите.

В момента се играе за краен победител. Очаква се за евентуален балотаж да бъдат променени коефициентите и да бъдат включени и други общини.

Засега обаче се смята, че вотът в градове като Варна и Бургас е предопределен. ("24 часа")
Сподели:

Коментари (0)

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Гражданската инициатива „Правосъдие за всеки“ организира демонстрации пред Съдебната палата и ВСС, настоявайки, че Сарафов вече не е легитимен изпълняващ функциите главен прокурор след промените в Закона за съдебната власт