Столичната община е инвестирала 10 млн.лв. за реновиране на първата линия на метрото, съобщи днес кметът на София Йорданка Фандъкова при посещение на метродепото в кв."Обеля", където видя първите два модернизирани влака.
Със средства на Столичната община в срок от две години се модернизират и 12 от общо 52 влака, които се движат в столичното метро.
По думите на кмета метрото е най-стратегическият и ключов транспортен проект на общината.
Правим огромни инвестиции в строителството на нови линии. Налага се старите влакове да бъдат обновени. Първите 12 влака са вече на 20 години и имаха нужда от обновяване, посочи Фандъкова. Два от тях са вече изцяло обновени като стойността на обновяването на единия е 5,5 млн.лв. Всичко по влаковете е подновено в това число и двигателите. Влаковете реално са като чисто нови и по-комфортни за пътниците, каза кметът.
До края на март тези два влака ще бъдат пуснати в движение.
Заедно с влаковете полагаме грижи и за достъпността по старите линии, подчерта кметът. Построихме нови асансьори, поръчали сме първите прегради за старите станции - това са перонни врати за станциите "Опълченска" и "Васил Левски". От май ще започне техният монтаж. Поетапно ще бъдат монтирани перонни врати на още десет станции.
По темата за коронавируса Йорданка Фандъкова каза, че в Столичната община е създаден щаб в пряка връзка с националния щаб за коронавируса.
Имаме създадена организация с екипи, подготвени да взаимодействат със съответните служби и органи, каза кметът. Дадени са указания на директорите на градския транспорт, засилени са мерките за дезинфекция на автобуси, тролейбуси и трамваи, училища, детски градини, подчерта кметът.
Фактор
Със средства на Столичната община в срок от две години се модернизират и 12 от общо 52 влака, които се движат в столичното метро.
По думите на кмета метрото е най-стратегическият и ключов транспортен проект на общината.
Правим огромни инвестиции в строителството на нови линии. Налага се старите влакове да бъдат обновени. Първите 12 влака са вече на 20 години и имаха нужда от обновяване, посочи Фандъкова. Два от тях са вече изцяло обновени като стойността на обновяването на единия е 5,5 млн.лв. Всичко по влаковете е подновено в това число и двигателите. Влаковете реално са като чисто нови и по-комфортни за пътниците, каза кметът.
До края на март тези два влака ще бъдат пуснати в движение.
Заедно с влаковете полагаме грижи и за достъпността по старите линии, подчерта кметът. Построихме нови асансьори, поръчали сме първите прегради за старите станции - това са перонни врати за станциите "Опълченска" и "Васил Левски". От май ще започне техният монтаж. Поетапно ще бъдат монтирани перонни врати на още десет станции.
По темата за коронавируса Йорданка Фандъкова каза, че в Столичната община е създаден щаб в пряка връзка с националния щаб за коронавируса.
Имаме създадена организация с екипи, подготвени да взаимодействат със съответните служби и органи, каза кметът. Дадени са указания на директорите на градския транспорт, засилени са мерките за дезинфекция на автобуси, тролейбуси и трамваи, училища, детски градини, подчерта кметът.
Още от Бизнес
Таван на увеличението на държавния дълг от 0,5% от БВП по германски образец, записан в Конституцията
Дефицитите захранват популизма, а популизмът произвежда нови дефицити. После идват инфлацията, несигурността, бедността и разпадането на доверието, казват от политическата формация
ЕС готви парична революция: ускорява дигиталното евро въпреки съпротивата на банките
За разлика от парите по банковите сметки, дигиталните евро ще се съхраняват в отделен виртуален портфейл, а това може да стане реално през 2029 година
Япония подписа историческо споразумение за износ на големи бойни кораби
Корабите от клас Mogami-class frigate се смятат за едни от най-съвременните военноморски платформи, разработени от Страната на изгряващото слънце