30 Април, 2026

Фандъкова се закани: Ще спираме от движение неизправни автомобили, замърсяващи околната среда

Фандъкова се закани: Ще спираме от движение неизправни автомобили, замърсяващи околната среда

Йорданка Фандъкова

Тя призова собствениците на коли да приведат машините си в добър технически вид

Ако се установят технически неизправни автомобили, те ще бъдат спирани от движение, както е по закон. Това заяви пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова по повод стартиращите утре проверки на движещите се в София автомобили, като мярка срещу замърсяването на въздуха.

Кметът обясни, че целта на акцията е да не се допускат технически неизправни автомобили, които замърсяват околната среда, да се движат в София. Проверките ще бъдат извършвани от Столичен инспекторат и Пътна полиция, като ще се следи за технически неизправност и за чистотата на ходовата част на автомобилите.

"Всички трябва да сме наясно, че ако продължаваме да караме замърсяващи автомобили, да не се почистват гумите, когато се излиза от строителни обекти, целият прах го дишаме ние", обясни Йорданка Фандъкова.

Тя призова собствениците на автомобили да приведат машините си в добър технически вид.
Сподели:

Коментари (0)

За първи път: Незрящ депутат с куче влиза в 52-рото Народно събрание

За първи път: Незрящ депутат с куче влиза в 52-рото Народно събрание

Иван Янев от „Прогресивна България“ си има партньор - кучето Роувър, което предизвика симпатии и усмивки в пленарната зала

Бивши концлагеристи в защита на концлагера "Белене"

Бивши концлагеристи в защита на концлагера "Белене"

Обединени земеделци настояват обектът да получи статут на групова недвижима културна ценност от национално значение

Социалистите в Гърция предложиха 4-дневна работна седмица

Социалистите в Гърция предложиха 4-дневна работна седмица

Според лидера на социалистите Никос Андрулакис, дългата и изтощителна работна седмица реално води до намаляване качеството на производството и се отразява на семейния живот на служителите