19 Март, 2026

Фандъкова започва с глобите след края на летните ремонти

Фандъкова започва с глобите след края на летните ремонти

Кметът на столицата Йорданка Фандъкова не е доволна от работата по бул. „Шипченски проход” и улица „Асен Йорданов”

След летните ремонти в София местната власт започва да глобява фирмите за некачествено изпълнение и неспазени срокове. Кметът на столицата Йорданка Фандъкова не е доволна от работата по бул. „Шипченски проход” и улица „Асен Йорданов”. Тя посочи, че на изпълнителите ще им бъдат наложени максимални санкции. Кметът обеща, че за първия учебен ден движението ще бъде пуснато по основните пътни артерии, които се обновяваха през лятото, предаде Дарик.

„Реконструкцията на бул. „Шипченски проход” заедно с улица „Асен Йорданов” трябваше да приключи вчера. Фирмата се забави чувствително, ще има много сериозни санкции за фирмата. Там връщахме три пъти, за да се направи отново тротоарът, така че причината е в работата на фирмата. Санкции ще има и за качество, и за забавяне“, посочи кметът.

Въпреки забавянето кметът обеща, че за 15 септември движението ще бъде възстановено. Първият учебен ден ще помогне и за пускането на автомобилите по бул. „Княз Александър Дондуков”, но само частично, тъй като от улица „Г.С. Раковски” до бул. „Васил Левски” тепърва ще се блокира. „Очаквам по план до 15 септември да бъде отворено движението по бул. „Дондуков“ в участъка от ул. „Сердика“ до ул. „Раковски“. След това ще бъде затворено движението от ул. „Раковски“ до бул. „Васил Левски“, каза още Фандъкова. И ако есента чука на вратата, то на ремонтите в София все още не им се вижда краят. Довършителни дейности ще има по бул. „Прага”, „Монтевидео”, а цялостното обновление на „Тодор Каблешков” ще продължи до Нова година.

Сподели:

Коментари (0)

Последна декларация на ИТН: Очакват ни най-нечестните избори, но въпреки това ще "има такъв народ"

Последна декларация на ИТН: Очакват ни най-нечестните избори, но въпреки това ще "има такъв народ"

Депутатът Тошко Йорданов изтъкна, че сега ни управлява "една организирана престъпна група от служебни министри"

6 Ареста при спецакция по обществени и предизборни нарушения в Старозагорско

6 Ареста при спецакция по обществени и предизборни нарушения в Старозагорско

Обект на проверки са били 54 лица и 246 моторни превозни средства, както и 26 търговски обекта и 8 питейни и увеселителни заведения

ДПС внася мораториум за БЕХ и защита на "Марица-изток"

ДПС внася мораториум за БЕХ и защита на "Марица-изток"

Миньорската федерация категорично настоя: да не се допуска излизането на „Мини Марица-изток“ и ТЕЦ-овете от структурата на БЕХ