6 Декември, 2025

Фасада на поликлиниката в Казанлък се срути върху гражданин

Фасада на поликлиниката в Казанлък се срути върху гражданин

71-годишният мъж е с мозъчен кръвоизлив и счупване на подбедрицата на левия крак

71-годишен жител на Казанлък се размина по чудо със смъртта след като върху главата му паднаха парчета облицовка от фасадата на сграда, ползвана от общинското ДКЦ „Поликлиника“.

Инцидентът е станал около 11:00 часа във вторник докато 71-годишният пенсионер седял на пейка до 4-етажната сграда в очакване на съпругата си да излезе от преглед.

При удара Христо Буюклиев, който до пенсионирането си работел в местното „Катекс“, е получил мозъчен кръвоизлив и счупване на подбедрицата на левия крак. Бил е прегледан незабавно и заради опасност за живота е транспортиран по спешност в старозагорската УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“.

Сградата е общинска собственост, но е била предоставена за ползвана на търговското дружество ДКЦ „Поликлиника“, тя е строена през 70-те години на миналия век, тогава е била сложена и облицовката от бял врачански камък. На няколко пъти са правени постъпки за цялостното й саниране, дори било извършено техническо обследване, но така и не се стигнало до стартирането на ремонтите.
Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото