28 Април, 2025

Файненшъл таймс: САЩ прекратяват споделянето на разузнавателна информация с Украйна

Файненшъл таймс: САЩ прекратяват споделянето на разузнавателна информация с Украйна

Доналд Тръмп и Володимир Зеленски, снимка: архив

В същото време един от източниците съобщава, че Съединените щати все още споделят информация с разузнавателен характер за Русия и Украйна с най-близките си съюзници, сред които и Великобритания

САЩ са спрели да споделят разузнавателна информация с Киев, което би могло сериозно да затрудни възможността на ВСУ да атакува руските войски.

Информацията за това развитие на нещата дойде от „Файненшъл таймс“, позовавайки се на източници, запознати със ситуацията.

Според изданието, сътрудничеството с американското разузнаване е било важно, за да може Украйна да идентифицира и поразява руски военни цели.

В същото време един от източниците съобщава, че САЩ все още споделят разузнавателна информация за Русия и Украйна с най-близките си съюзници, включително и с Великобритания.

Прекратяването на обмена на разузнавателна информация с европейската страна, жертва на руската агресия, последва решението на администрацията на президента Доналд Тръмп да спре военната помощ за Украйна.

Сподели:

Коментари (0)

Северна Корея за първи път призна, че е изпратила свои военни да се бият срещу Украйна

Северна Корея за първи път призна, че е изпратила свои военни да се бият срещу Украйна

По заповед от лидера на страната Ким Чен Ун

Израел нанесе удар срещу Бейрут, напрежението с „Хизбула“ ескалира

Израел нанесе удар срещу Бейрут, напрежението с „Хизбула“ ескалира

Поразена е сграда, използвана от терористите за складиране на ракети

Кардиналите от Католическата църква, които вече са в Рим, ще се срещнат, за да обсъдят избора на  папа

Кардиналите от Католическата църква, които вече са в Рим, ще се срещнат, за да обсъдят избора на папа

Засега няма дата за началото на конклава, който ще се проведе при закрити врати в Сикстинската капела. Най-ранната възможна дата би била 5 май.