7 Юли, 2026

ФБР разследва срутването на моста в Балтимор

ФБР разследва срутването на моста в Балтимор

„Ще предприемем решителни действия, за да потърсим отговорност"

ФБР започна криминално разследване за смъртоносното срутване на моста "Франсис Скот Ки" в Балтимор.

Приема се, че разследването е съсредоточено върху обстоятелствата, довели до инцидента в щата Мериленд, и дали са спазени всички федерални закони на САЩ, съобщи Bracknell News.

Кметът на Балтимор Брандън Скот обяви партньорство с две адвокатски кантори за "започване на съдебни действия, за да се потърси отговорност от нарушителите" и да се намалят вредите за жителите на града във връзка с инцидента.

„Ще предприемем решителни действия, за да потърсим отговорност от всички субекти, отговорни за трагедията на моста "Франсис Скот Ки", включително собственика, наемателя, управителя/оператора и производителя на кораба, както и от всички други потенциално отговорни трети страни“, заяви Скот. /БГНЕС

Сподели:
Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан

Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан

„Днес слагаме край на пропагандното излъчване в обществените медии“, написа премиерът във Фейсбук.

Вежди Рашидов: Радев е невинен за договора с „Боташ“, виновни са  младите момчета от "Продължаваме промяната"

Вежди Рашидов: Радев е невинен за договора с „Боташ“, виновни са младите момчета от "Продължаваме промяната"

Заяви, че Ердоган „също като Ататюрк много обича България“. Нерде Ердоган, нерде Ататюрк, бихме му казали

Сибиха: Украйна е готова на безусловно прекратяване на огъня, имаме конкретни предложения за мира

Сибиха: Украйна е готова на безусловно прекратяване на огъня, имаме конкретни предложения за мира

По думите му бъдещо мирно споразумение трябва да включва правно обвързващи двустранни гаранции за сигурност от страна на САЩ

Коментари (0)