6 Декември, 2025

Фейсбук премахна 203 акаунта заради руска атака срещу граждани на САЩ

Фейсбук премахна 203 акаунта заради руска атака срещу граждани на САЩ

Вече са предприети и други мерки срещу фалшиви новини и дезинформация за коронавируса

Най-голямата безплатна онлайн социална мрежа в света Фейсбук съобщи, че е премахнала общо 203 страници и акаунти от Инстаграм и Фейсбук заради съучастие в чуждестранна намеса от Русия в платформите й, насочена срещу граждани на САЩ, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Фейсбук съобщи, че акаунтите често публикували американски новини и се опитвали да привлекат последователи чрез теми, които включвали история на чернокожите, мода и постижения на афроамериканци, новини за известни личности и проблеми на ЛГБТ общността.

В свой пост Фейсбук подчерта, че дейността не е била съсредоточена върху изборите, популяризиране или оклеветяване на политици.

Преди дни Главният изпълнителен директор на Фейсбук Марк Зукърбърг съобщи, че социалната мрежа увеличава усилията си за борба срещу свързана с новия коронавирус дезинформация, като предоставя на Световната здравна организация (СЗО) възможност за безплатна реклама.

Фейсбук вече предприе други мерки срещу фалшиви новини и дезинформация за коронавируса, сред които бяха премахването на неверни твърдения и конспиративни теории, както и насочването на потребителите към сайтовете на СЗО или местните здравни власти за получаване на най-нова информация.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване на Европа“

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване на Европа“

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Министърът на енергетиката  разговаря на 4 декември с представители на петролните компании MOL, OMV, EKO и Knez Petrol.