17 Февруари, 2026

Фицо: Словакия трябва да откаже влизане в Съвета за мир, който е паралелна структура

Фицо: Словакия трябва да откаже влизане в Съвета за мир, който е паралелна структура

Снимка: EPA/BGNES

Словашкият министър-председател подчерта, че страната не трябва да подкрепя създаването на паралелни на Организацията на обединените нации структури

Словакия трябва да откаже поканата да се присъедини към Съвета за мир на президента Доналд Тръмп, заяви днес премиерът Роберт Фицо, цитиран от Ройтерс

На правителството на Словакия му предстои да обсъди поканата утре и министър-председателят подчерта, че страната не трябва да подкрепя създаването на паралелни на Организацията на обединените нации структури.

"Мисля, че Словакия трябва да отхвърли тази покана с голяма благодарност и дотук да приключим с нея", се изказа Фицо на пресконференция.

Тръмп покани световните лидери да се присъединят към инициативата му Съвет за мир, насочена към разрешаване на конфликтите по света, но много западни държавни ръководители нямат желание да участват, пише изданието.

Сподели:

Коментари (0)

Изолацията на Русия: Блокира изцяло Телеграм

Изолацията на Русия: Блокира изцяло Телеграм

Времето, необходимо на домейна на услугата да обработва заявки, се е удвоило. Русия ще започне напълно да блокира тази социална мрежа от 1 април.

Sky News за шефа на руската делегация в Женева: „Гаден човек, който псува“

Sky News за шефа на руската делегация в Женева: „Гаден човек, който псува“

Анализаторът отбелязва, че ръководителят на руското военно разузнаване Игор Костюков би могъл да постигне напредък с представителя на Украйна Кирил Буданов

Арогантен Кремъл: Не очаквайте новини от преговорите в Женева

Арогантен Кремъл: Не очаквайте новини от преговорите в Женева

Не закъсня и реакцията на Киев: Ето до каква степен Русия пренебрегва усилията за мир – масирана атака с ракети и дронове срещу Украйна точно преди следващия кръг преговори, изригна Андрий Сибига