26 Юли, 2026

Финландия е готова бързо да се откаже от руските горива

Финландия е готова бързо да се откаже от руските горива

В рамките на седмици или месеци, а не години

Финландия е готова бързо да се откаже от руския газ и от руския петрол, заяви премиерът на страната Сана Марин, цитирана от изданието Yle и „Укринформ“.

„Говорим за седмици или месеци, а не за години (за отказа от руски енергоносители – б. ред.) от страна на Финландия“, поясни Марин.

По думите й, ситуацията с другите страни от Европейския съюз е по-сложна.

„Всичко това трябва да се направи бързо. Но вероятно много други страни не могат да се откажат от руските горива толкова бързо, както Финландия. Затова сега трябва да търсим  общи европейски решения.“ – коментира тя.

Марин отбеляза, че не става дума за съвместно финансиране, а за това да се помогне на Германия, например, да намери алтернативни източници на енергия.

Сподели:
Русия с безумни обвинения към Запада на форум на ОССЕ във Виена

Русия с безумни обвинения към Запада на форум на ОССЕ във Виена

В изявлението се съдържат и твърдения, че част от доставеното на Украйна западно въоръжение попада на нелегалния оръжеен пазар и се пренасочва през територията на други държави, сред които и България

US-генерал: Западът трябва да се научи колко оръжие да произвежда, за да не загуби голяма война

US-генерал: Западът трябва да се научи колко оръжие да произвежда, за да не загуби голяма война

Русия е загубила и попълнила запасите си от 4000 танка в Украйна, докато Великобритания има само 200, изтъква бившият върховен главнокомандващ на съюзническите сили в Европа Кристофър Каволи

  The ​​New York Times: "Адските санкции" са заседнали в американския Конгрес

 The ​​New York Times: "Адските санкции" са заседнали в американския Конгрес

Камарата на представителите излезе във ваканция без да гласуват санкциите, а Сенатът ще се опита да разгледа законопроекта следващата седмица, който май се оказва препъни камък

Коментари (0)