24 Февруари, 2026

Forbes: ВСУ са в контраатака, окупаторите бягат от град  Торецк и околностите

Forbes: ВСУ са в контраатака, окупаторите бягат от град  Торецк и околностите

снимка: архив

Дейвид Акс припомня, че само преди две седмици руснаците са окупирали руините на града, но вече има обрат в развоя на военните действия в този регион

Въпреки твърденията на президента на САЩ Доналд Тръмп, че Украйна  „не е в много добра позиция“, украинските войски контраатакуват в няколко ключови области на фронта. Това пише военният наблюдател Дейвид Акс във Forbes.

Преди няколко месеца руснаците имаха предимство там, но това вече не е така. Около и в  Торецк в Източна Украйна украинците контраатакуват и напредват като отблъскват окупаторите, принуждавайки ги да напуснат града и околностите, коментира анализаторът.

Акс припомни, че в началото на февруари руснаците обявиха превземането на града, но контролът на орките там не продължи дълго.

„Две седмици след като руснаците окупираха руините на Торецк, украинците контраатакуваха – и бързо напреднаха обратно в града“, казва Акс, уточнявайки, че случайно е научил за украинския пробив в района, цитиран от Униан.

Сподели:

Коментари (0)

Рюте: Западът трябва да подкрепя Украйна всеки ден, докато кръвопролитието спре

Рюте: Западът трябва да подкрепя Украйна всеки ден, докато кръвопролитието спре

"Украйна се нуждае от повече, защото обещанието за помощ не слага край на войната"

Сърбия: Осуетен е заговор за убийството на президента Вучич и семейството му

Сърбия: Осуетен е заговор за убийството на президента Вучич и семейството му

Задържани са двама мъже - планирали "насилствена смяна на властта и сваляне на най-висшите държавни органи"

Шутът Медведев  заплаши Европа с нахлуване на руски войници

Шутът Медведев заплаши Европа с нахлуване на руски войници

Той отбеляза, че „страхливите“ европейци „от страх“ ще се опитват да убедят Тръмп да отиде на определен компромис по въпроса за Гренландия