Президентът на САЩ е казал пред Джон Робъртс, че „Венецуела обича Тръмп“
Президентът на САЩ Доналд Тръмп сериозно обмисля да направи Венецуела 51-и щат на САЩ, съобщи журналистът от Fox News Джон Робъртс след разговор с американския президент.
„Току-що разговарях по телефона с президента Доналд Тръмп... Той ми каза, че сериозно обмисля да направи Венецуела 51-и щат.“ – разкри той в своя публикация в платформата Х.
От своя страна репортерът Бил Мелугин написа в X, че Тръмп е заявил по време на разговора си с Робъртс, че във Венецуела има петрол на стойност 40 трилиона долара.
По думите му, президентът на САЩ е казал на журналиста, че „Венецуела обича Тръмп“.
Превод: Faktor
Още от Свят
Мадяр вижда възможност за бързо отпушване на преговорите за членство на Украйна с ЕС
Унгарският премиер изрази надежда, че ще бъдат изгладени отношенията между Будапеща и Киев по въпроса за унгарското малцинство в Украйна
Шок във Вашингтон: Тръмп постави временно свой лоялист начело на националното разузнаване
Изненадващият ход на Белия дом взриви службите за сигурност, след като стана ясно, че новият шеф на шпионите ще съвместява поста с бизнеса си с имоти
„Не знаем с кого да говорим“: Мицкоски обвини София и Брюксел, че играят игра, като си прехвърлят топката
Македониският премиер демонстрира добронамереност към България, като подчерта, че е готов да помага в решаването на проблемите ни, ако е нужно