21 Декември, 2025

Франция поиска ЕК да защити ЕС от политическата намеса на Мъск: Трябва да се събудим!

Франция поиска ЕК да защити ЕС от политическата намеса на Мъск: Трябва да се събудим!

Снимка: Wikipedia

Мъск предизвика гняв в цяла Европа с поредица от нападки срещу лидерите на континента

Франция призова Европейската комисия да защити с „най-голяма твърдост“ своите държави членки от намеса в политическия дебат, особено от страна на милиардера Илън Мъск.

„Или Европейската комисия прилага с най-голяма твърдост законите, които сме определили, за да защитим нашето публично пространство, или ще трябва да се съгласи да върне капацитета за това на държавите членки на ЕС“, заяви външният министър Жан-Ноел Баро пред радио „Франс Интер“.

„Трябва да се събудим“, призова той.

Запитан дали социалната мрежа X може да бъде забранена в Европа, Баро отговори, че такъв механизъм „е заложен в нашите закони“.

Мъск, който си осигури безпрецедентно влияние благодарение на близостта си с новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп, е на път да получи роля в американската администрация.

Той предизвика ярост в цяла Европа с поредица от нападки срещу лидерите на континента, включително германския канцлер Олаф Шолц и британския премиер Киър Стармър.

Френският президент Еманюел Макрон обвини Мъск, че се намесва във вътрешните работи на европейските държави, включително в предсрочните парламентарни избори в Германия, които са през следващия месец. /БГНЕС, АФП

Сподели:

Коментари (0)

Спиране на тока остави 130 хил. домове и фирми на тъмно в Сан Франциско

Спиране на тока остави 130 хил. домове и фирми на тъмно в Сан Франциско

Местни медии съобщават за масово затваряне на ресторанти и магазини, както и за изгаснали улични лампи и коледна украса в най-натоварените дни за пазаруване

Разочарование, скептицизъм и въпросителни след разсекретяването на "Епстийн"

Разочарование, скептицизъм и въпросителни след разсекретяването на "Епстийн"

Всички документи трябваше да бъдат публикувани до петък, но се появиха само част от тях, при това с големи редакции

САЩ преследват трети кораб край Венецуела след залавянето на два петролни танкера

САЩ преследват трети кораб край Венецуела след залавянето на два петролни танкера

Директорът на Националния икономически съвет на Белия дом Кевин Хасет заяви в неделя, че първите два заловени петролни танкера са работили на черния пазар и са доставяли петрол на санкционирани страни