22 Юли, 2026

Франция и Германия призоваха страните към сдържаност след ударите на САЩ в Иран

Жан-Ноел Баро, снимка: архив

Фридрих Мерц отправи призив Иран да влезе в незабавни преговори със САЩ и Израел, за да се намери дипломатическо решение. Говорител на правителството в Германия заяви, че Мерц ще "координира отблизо" с партньорите от Европейския съюз и САЩ бъдещите стъпки по отношение на конфликта.

Франция изрази днес "безпокойство" и призова всички страни да упражняват сдържаност, за избягването на по-мащабен конфликт, след като САЩ нанесоха удари срещу ирански ядрени обекти

Париж не е участвал в планирането на тези удари, посочи в Х външният министър Жан-Ноел Баро, цитиран от Агенция Франс прес и Българското национално радио.

Призоваваме всички страни да упражнят сдържаност, за да се избегне всякаква ескалация, която може да разшири конфликта, каза френския президент.

От своя страна германският канцлер Фридрих Мерц отправи призив Иран да влезе в незабавни преговори със САЩ и Израел, за да се намери дипломатическо решение.

Говорител на правителството в Германия заяви, че Мерц ще "координира отблизо" с партньорите от Европейския съюз и САЩ бъдещите стъпки по отношение на конфликта между Израел и Иран. 

Сподели:
Австрия превърна родния дом на Хитлер в капан за неонацисти

Австрия превърна родния дом на Хитлер в капан за неонацисти

Сградата се намира в град Браунау ам Ин, близо до границата с Германия. Дълги години тя е била частна собственост, а до неотдавна в нея е работела благотворителна организаци

Atlantic Council: Украйна промени хода на войната, но за да затвърди успеха си, са необходими три условия

Atlantic Council: Украйна промени хода на войната, но за да затвърди успеха си, са необходими три условия

Киев спешно се нуждае от ракети-прехващачи за системите Patriot, по-строг контрол върху санкциите и продължаваща разузнавателна подкрепа от страна на САЩ

Foreign Policy: Западът от векове вярва в мита за величието на Русия, а Украйна го разрушава

Foreign Policy: Западът от векове вярва в мита за величието на Русия, а Украйна го разрушава

Каквито и да са причините, русофилите са склонни да виждат това, което искат да видят, и да пренебрегват останалото

Коментари (0)