От Елисейския дворец не уточниха кога може да бъде назначен нов министър-председател
Френската левица призова президента Еманюел Макрон да подаде оставка и да насрочи предсрочни президентски избори, след като депутатите свалиха на правителството на министър-председателя Мишел Барние с процедура по вот на недоверие.
„Сега призоваваме Макрон да си отиде“, заяви Матилд Пано, ръководител на парламентарната фракция на крайнолявата партия „Непреклонна Франция“, като призова за „предсрочни президентски избори“ с оглед на задълбочаващата се политическа криза.
Държавният глава ще направи обръщение към нацията.
От Елисейския дворец не дадоха подробности кога може да бъде назначен нов министър-председател. /БГНЕС, АФП
Още от Свят
Тръмп с неочакван удар по Кремъл на срещата на Г-7 във Франция
Американският президент заяви на срещата на върха, че Москва губи повече войници и плаща по-висока цена като агресор в конфликта, но отказа да каже дали ще наложи нови санкции срещу Русия
Огромни стълбове черен дим видяха жителите на Москва, те се от рафинерията в Капот
Видеоклиповете, които се появиха онлайн, показват множество пожари, бушуващи в нефтопреработвателната фабрика Капотня. Огромни стълбове черен дим се издигат над града, видими от всички страни на Москва.
Край на войната в Близкия изток: Тръмп и Пезешкиан подписаха меморандума
Като първа стъпка Иран още веднага ще отвори Ормузкия проток, а САЩ незабавно ще премахнат морската блокада, посочва пакистанският лидер Шехбаз Шариф