Мъж на 39 години беше задържан във връзка с пожара в готическата катедрала "Св. св. Петър и Павел" във френския град Нант, при която бяха унищожени витражите и църковния орган, предадоха Франс прес и Ройтерс, цитирани от БТА.
Мъжът е бежанец от Руанда, който работел като доброволец в катедралата и отговарял за заключването на сградата в петък, съобщи телевизията, като цитира прокурора на Нант Пиер Сенес. Той заяви, че мъжът е задържан, за да се уточнят несъответствия в графика му, но подчерта, че е прибързано да се правят заключения, че мъжът е замесен в случилото се.
Вчера прокурорът съобщи, че огънят в катедралата е тръгнал от три места, но няма признаци за взлом. Властите съобщиха, че разследват палеж.
Пожарът избухна вчера сутринта, като пламъците обхванаха вътрешността на готическата сграда. Пожарникарите се бориха с огъня до следобеда.
Преди малко повече от година пожар опустоши парижката катедрала Нотр Дам, като причини тежки щети на сградата, припомня Ройтерс.
Още от Свят
Техеран няма да допусне САЩ да инспектират ирански кораби
В текста на подготвяния меморандум не е записано, че американската страна ще има такова право
Руската атака срещу Киев засегна жилищни и правителствени сгради, двама души загинаха, ранените са 78
Нанесени са щети на множество архитектурни паметници, сред които са Националният музей "Чернобил", Националният художествен музей, църквата „Рождество Христово“, Киевската малка опера
Мицкоски: Мога да разбера България, но няма да предам своя народ
Скопие трябва да влезе в Европейския съюз, но македонците трябва да останат "съхранени и достойни“