Бившият френският президент Никола Саркози е станал обект на смъртни заплахи от страна на лишен от свобода в затвора La Santé в Париж, където тази седмица започна да изтърпява присъдата си. Случаят е обявен от разследваща прокурорска, съобщиха от прокуратурата на Париж.
„На 22 октомври 2025 г. прокуратурата в Париж беше уведомена от директора на затвора La Santé за видео, разпространявано в социалните мрежи, заснето очевидно от затворник, в което той отправя заплахи във връзка с пристигането на Никола Саркози в институцията“, се казва в официалното изявление.
В рамките на разследването са разпитани трима затворници, а при претърсване на килиите са иззети два мобилни телефона, уточнява прокуратурата.
Саркози, който беше президент на Франция между 2007 и 2012 г., на 21 октомври започна да изтърпява петгодишна присъда, след като беше осъден за участие в заговор за незаконно финансиране на предизборната си кампания с пари от Либия.
Бившият държавен глава е поставен под засилена охрана – двама въоръжени полицаи са разположени за неговата защита по време на престоя му в затвора. Мярката обаче предизвика недоволство сред синдикатите на надзирателите, които я определиха като „привилегия“ и „безпрецедентен случай“. | БГНЕС


Коментари (0)