31 Януари, 2026

Френски министър хвърли оставка в ефир: Не мога да се справя с лобистите, останах самотен воин!

Френски министър хвърли оставка в ефир: Не мога да се справя с лобистите, останах самотен воин!

Никола Юло

Всеки мой призив за решаване на екологичен проблем удряше на камък заради съпротивата на бизнеса, заяви Никола Юло

Френският министър на околната среда Никола Юло хвърли оставка по време на участие в предаване по местно радио, предаде Би Би Си.

"Аз напускам поста си, защото не мога да се справя с лобистите. Всеки мой призив за решаване на екологичен проблем удряше на камък заради съпротивата на бизнеса. Аз също не получавах подкрепа от никого и бях самотен воин", заяви още Юло. Той допълни, че не е говорил за оттеглянето си нито с президента Еманюел Макрон, нито с премиера Едуар Филип. "Ако бях обелил и дума за моята оставка, те щяха да започнат да ме разубеждават", поясни хвърлилият оставка в ефир еколог.

От администрацията на държавния глава заявиха, че са изненадани от решението на Юло. "Ние много съжаляваме за оттеглянето на този много ценен човек", пише в комюнике на правителството в Париж.

Юло започна кариерата си като журналист и се посвети на екологични теми. Той бе канен за министър от предишните двама френски президенти Никола Саркози и Франсоа Оланд.
Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: С министър-председателя на Хърватия  обсъдихме  прехода на страните ни от националните валути към еврото

Бойко Борисов: С министър-председателя на Хърватия обсъдихме прехода на страните ни от националните валути към еврото

"По време на разговора подчертах, че регулаторите работят активно, извършват се постоянни проверки и има засилен контрол, за да се гарантира защита на потребителите", пише той

Кремъл вижда малко шансове за пробив в мирните преговори с Украйна

Кремъл вижда малко шансове за пробив в мирните преговори с Украйна

Руските власти са обезпокоени от финансовия натиск: допълнителните разходи за войната могат да увеличат бюджетния дефицит с 1,2 трилиона рубли (16 млрд. долара).

Специалният пратеник на Путин пак е в Маями, ще мъти главата на администрацията на Тръмп

Специалният пратеник на Путин пак е в Маями, ще мъти главата на администрацията на Тръмп

Пътуването на Дмитриев е с работен характер и предвижда редица контакти с представители на американската власт.