24 Юни, 2026

След медиен линч френски министър подаде оставка

снимка: ТопНовини.бг

Франсоа дьо Рюжи влезе под прожекторите заради екстравагантни луксозни вечери

Френският министър на околната среда Франсоа дьо Рюжи заяви, че е подал оставка, след като е бил обвинен в екстравагантни разходи, включително и за луксозни вечери, но разкритикува направения срещу него "медиен линч".

"Атаките и медийните линчове, насочени срещу семейството ми, ме принуждават да направя необходимата крачка назад ... Представих моята оставка на премиера тази сутрин", каза Дьо Рюжи, който също заемаше длъжността държавен министър, което го правеше №2 в правителството след премиера Едуар Филип.

Дьо Рюжи по-рано заяви, че е готов да изплати всяко едно незаконно прахосано евро, ако одитът разкрие някакви нарушения. 

Онлайн изданието Mediapart съобщи, че Дьо Рюжи, когато е бил председател на Народното събрание от октомври 2017 г. до юни 2018 г., е организирал редица скъпи обществени партита в официалната резиденция. Според сайта обаче гостите не са били пряко свързани с политиката и работата му, а са били предимно приятели на съпругата му Северин, журналист в модното списание "Гала".

Според обвинения министър, това са били вечери, които се провеждат за представителни цели, посочват Топновини.бг.
Сподели:
Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО

Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО

Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база

Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"

Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток

Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток

Коментари (0)