Френският парламент гласува за забрана на електронните цигари за еднократна употреба, които се смятат за път към пристрастяване към тютюна за тийнейджъри и са вредни за околната среда.
Законопроектът беше одобрен от френския парламент с окончателно гласуване в Сената. Франция става втората държава от Европейския съюз след Белгия, която въвежда такава забрана.
Електронните цигари за еднократна употреба, известни като „puffs“, са харесвани от младите хора. Те могат да имат високо съдържание на никотин, продават се с много вкусове, включително ябълка, диня и кола, и са евтини, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.
„Това е голяма победа в двустранната битка, която водихме: екологична битка срещу замърсяващите литиеви батерии в тези „puffs“ и здравна битка за нашите ученици“, доволен е депутатът Франческа Паскини, автор на законопроекта.
„Прекрасна междупартийна работа!“, написа депутатът Мишел Лоцана в социалната мрежа X.
Обръщайки се към президента на страната Макрон, Лоцана добави: „Сега очакваме обнародването на този закон и прилагането му в цялата страна.“


Коментари (0)