12 Август, 2026

Арестуваха седмина, подготвяли терористични актове в Санкт Петербург

Арестуваха седмина, подготвяли терористични актове в Санкт Петербург

От Федералната служба за сигурност в Санкт Петербург арестуваха седмина, подготвяли терористичен акт в руския град. Това съобщиха от Федералната служба за сигурност (ФСБ), цитирани от ТАСС и news.bg.

"Федералната служба за сигурност след проведени оперативно разяснителни мероприятия в Санкт Петербург пресече незаконна дейност на конспиративна клетка поддръжници на международната терористична организация "Ислямска държава", се казва в съобщението от силите за сигурност.

В документа се отбелязва, че терористичната клетка е ръководена от чужбина чрез Telegram.

Те са планирали на 16 декември да извършат терористични атове на камикадзета в едно от култовите учреждения, а така също и да убият граждани чрез самоделни взривни устройства в местата, където има много хора.

В съобщението се казва, че е иззето значително количество взривни вещества, компоненти на самоделни взривни устройства, автоматично оръжие, боеприпаси, екстремистка литература.

Съобщава се и за унищожена лаборатория за подготовка на взривни устройства.

По информация на РИА Новости по-рано директорът на ФСБ Александър Бортников заяви, че през 2017 са предотвратени 18 мащабни терористични акта. Спецслужбите са разбили терористична клетка, в която са влизали родени в Централна Азия. Те са възнамерявали да извършат нападение по време на новогодишните празници в Москва.

Сподели:
Ген. Драпатий:  ВСУ върнаха под свой контрол 26 населени места в три области

Ген. Драпатий: ВСУ върнаха под свой контрол 26 населени места в три области

Общо в рамките на двата етапа на украинската настъпателна кампания защитниците са освободили или са възстановили контрола над 745 кв. км територия

Киев: Русия е екзекутирала няколкостотин украински военни, предали се в плен

Киев: Русия е екзекутирала няколкостотин украински военни, предали се в плен

„Руснаците правят това съзнателно. Нещо повече – по наша информация това е разпространена практика, която се прилага от руските военнослужещи“, отбеляза Лубинец.

"Беше потресен, като разбра какво са свършили" - майката на момче, присъствало на убийството на Кузев и малтретирало непалци

"Беше потресен, като разбра какво са свършили" - майката на момче, присъствало на убийството на Кузев и малтретирало непалци

"Осъзна какво е станало и много плака, успокоявахме се"

Коментари (0)