Две компании са поели таксата за своя сметка
Унгарската петролна компания MOL и словашката Slovnaft съобщиха, че платили за своя сметка транзита на руски петрол през Украйна по петролопровода "Дружба", предаде Би Би Си.
Slovnaft очаква доставките на петрол да бъдат възстановени през близките дни, се казва в изявление на компанията. "С това е съгласна и руската страна", казват от фирмата.
Словашкото правителство съобщи, че украинската страна е заявила готовност да възобнови доставките тази вечер, ако плащането бъде преведено.
Вчера "Транснефт" заяви, че е платила транзита на петрол през Украйна, но "Укртранснафта" е върнала сумата обратно в Газпромбанк, като е обяснила, че това се налага заради европейките санкции срещу Русия.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Тръмп заплаши: Иран „няма да съществува“, ако САЩ бъдат принудени да подновят ударите
Изявлението идва на фона на крехкото примирие и продължаващото напрежение между Вашингтон и Техеран, след като взаимно се обвиниха, че нарушават примирието
Иран обстрелва с ракети и дронове американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн, САЩ отвърнаха на удара
Ирански складове за дронове и ракети бяха атакувани от САЩ
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност