17 Август, 2026

Габриел на срещата с Радман: България е изпълнила всички технически критерии за Шенген

Габриел на срещата с Радман: България е изпълнила всички технически критерии за Шенген
Мария Габриел

Първо официално посещение на чужд външен министър при новото правителство

България е изпълнила всички технически критерии за Шенген и очакваме подкрепата на европейските ни партньори до края на тази година. Това каза вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел на съвместен брифинг с министъра на външните работи и европейските въпроси на република Хърватия Гордан Гърлич Радман, предаде Дарик.

България ще има искрена подкрепа в лицето на Хърватия за присъединяването ѝ към Шенген, както и партньор, който партньор е готов да сподели своя опит. Това заяви министърът на външните работи и европейските въпроси на република Хърватия Гордан Гърлич Радман

По време на срещата е направен преглед на двустранните отношения на двете страни, посочи Габриел.

Това е първото официално посещение в България на чуждестранен външен министър след формирането на новото българско правителство. В рамките на визитата на хърватския министър у нас са предвидени срещи с държавния глава Румен Радев, министър-председателя академик Николай Денков и председателя на Народното събрание Росен Желязков.

Мария Габриел и Гордан Гърлич Радман ще посетят по-късно днес столичното 102-ро основно училище  с преподаване на хърватски език.

Сподели:
Борисов:  Като разбраха, че  Димитър Николов  ще ги бие на президентските избори,  дадоха "Евровизия" на Бургас

Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас

"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той

България вече разполага с антидрон системи - първите две пристигнаха

България вече разполага с антидрон системи - първите две пристигнаха

Системите са закупени от американската компания AXON

Гълъб Донев се сети: Ще защитя държавния интерес в „Международен панаир Пловдив“ АД

Гълъб Донев се сети: Ще защитя държавния интерес в „Международен панаир Пловдив“ АД

С подаденото заявление финансовото министерство застава зад предприетите от Министерството на икономиката и индустрията съдебни стъпки.

Коментари (0)