23 Март, 2025

Гълъб Донев ще се срещне с областните управители

Гълъб Донев ще се срещне с областните управители

Гълъб Донев, снимка: БГНЕС

Разговорите ще са около подготовката на предстоящия вот на 2-ри октомври

Служебният министър-председател Гълъб Донев ще проведе среща с областните управители в петък, 16 септември, в резиденция „Бояна“, съобщиха от правителствената пресслужба.

На срещата ще участват вицепремиерът и министър на вътрешните работи Иван Демерджиев, министърът на финансите Росица Велкова, министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова, министърът на земеделието Явор Гечев, министърът на иновациите и растежа Александър Пулев и министърът на електронното управление Георги Тодоров. Във фокуса на разговора ще бъде подготовката на предстоящите парламентарни избори. Ще се обсъдят също въпроси от значение за различните области в страната, както и теми в сферата на инфраструктурата. 

Сподели:
Денят ще е облачен и сравнително топъл, с превалявания, най-вече на югозапад

Денят ще е облачен и сравнително топъл, с превалявания, най-вече на югозапад

В Югозападна Българи на някои места е възможно да прегърми. Максималните температури ще достигат 16°- 21°, в София – около 17°.

Община "Триадица" започна проверки за незаконна търговия в Южния парк в София

Община "Триадица" започна проверки за незаконна търговия в Южния парк в София

Иззети са неизвестни промишлени артикули и балони с неидентифициран газ. Районният кмет уточнява, че зад търговците стои организирана схема за незаконна търговия.

Силна геомагнитна буря от степен G3 над България на 23 март

Силна геомагнитна буря от степен G3 над България на 23 март

Възможно е метеочувствителните хора и тези с хронични болести да изпитат неразположение