23 Юни, 2026

Прогониха лекар от бензиностанция, имал азиатски черти

Прогониха лекар от бензиностанция, имал азиатски черти

По ирония на съдбата Дейвид работи с някои от най-уязвимите от коронавируса

Мъж беше изгонен от бензиностанция в САЩ, защото е азиатец. Служителите се страхували от коронавируса и нападнали клиента с обиди и заплахи, въпреки че не бил болен и не е чужденец, предава Нова телевизия.

На вратата на бензиностанцията пише, че хора, които се чувстват болни, не трябва да влизат заради коронавируса. Не пише нищо за азиатци, а потърпевшият Дейвид твърди, че са го изгонили именно заради това.

„Служителят ме питаше откъде съм, настояваше да разбере. Казах му, че съм роден в Кентъки и не съм ходил в чужбина от много години”, разказва мъжът.

По ирония на съдбата Дейвид е лекар и работи с някои от най-уязвимите от коронавируса. Той е онколог и казва, че често спира на въпросната бензиностанция. Зарича се вече да не го прави.

Когато журналистите опитали да зададат въпроси на служителите, от бензиностанцията повикали полиция. 

Прокуратурата на окръг Морган казва, че в Индиана няма закон срещу престъпленията от омраза, но всеки, който демонстрира агресивно или насилническо поведение и отправя заплахи, може да бъде съден.
Сподели:
FT, Тръмп е възхитен от украинските удари по руски обекти, вече се съмнява във възможностите на Русия

FT, Тръмп е възхитен от украинските удари по руски обекти, вече се съмнява във възможностите на Русия

Според източниците на изданието, непредсказуемостта на американския президент е накарала Русия да загуби вяра в Тръмп

Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток

Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток

"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“

Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин

Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин

Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света

Коментари (0)