7 Декември, 2025

Гърция се готви за нова силна буря: Не пътувайте!

Гърция се готви за нова силна буря: Не пътувайте!

В готовност са части на армията, екипи от водолази

Гръцките власти предупреждават за екстремно време с опасни валежи и градушки. В готовност са части на армията. Властите съветват да се ограничат пътуванията.

Предупредителни съобщения изпраща Гражданската защита по мобилните телефони на жителите на областите Тесалия, Спорадските острови, Фтиотида и северна Евбея. След извънредно заседание на министерството на климатичните кризи беше взето решение за пълна готовност за реакция и помощ на гражданите от пожарната, специални части на армията и Гражданската защита. Министър Кикилиас замина по спешност за координиране на действията в област Лариса, където до няколко часа ще премине отново циклон.

В готовност са спасителни хеликоптери и три военни фрегати.

Според прогнозите циклонът ще продължи почти три денонощия със силни дъждове и градушки. Очаква се да прелеят и реки, поради което забраниха на хората да се доближават до водни басейни.

След наводненията от бурята Даниел властите поставиха в пълна готовност екипи от водолази и спасителни лодки.

Препоръчва се на хората да пътуват само при крайна необходимост.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.