3 Април, 2026

Гърция разби банда за трафик на наркотици от Европа за Израел през България

Гърция разби банда за трафик на наркотици от Европа за Израел през България

Снимката е илюстративна

Незаконната печалба е оценена на 2,4 млн. евро

Гърция, с подкрепата на Израел, разби престъпна група, използвала яхти за трафик на наркотици от Европа в Израел, съобщи гръцката полиция днес, цитирана от Ройтерс и Дарик. Арестувани са осем чуждестранни граждани. 

Полицията е открила доказателства, че наркотиците са били доставяни от европейски страни, може би от Нидерландия и Германия, и са били укривани в камиони, пътуващи през България и Гърция. След това са били пренасяни с яхти за Израел.

Заподозрените, които са основно от Израел и Украйна, са арестувани в понеделник в Централна Гърция и днес се явиха пред прокурор, посочват от полицията. Органите за борба с наркотиците търсят още членове на групата.

Сред арестуваните е и 44-годишен мъж от Израел, за когото властите смятат, че е лидерът на бандата, отбеляза представител на полицията, пожелал анонимност.

Около 130 кг МДМА (екстази), кетамин и канабис са били конфискувани. Незаконната печалба на престъпната група е оценена към момента на 2,4 милиона евро.

Сподели:

Коментари (0)

Опит за обир на банка в София! Служителка се нахвърли на обирджийка с пистолет

Опит за обир на банка в София! Служителка се нахвърли на обирджийка с пистолет

41-годишна жена е задържана след опит за обир на банка в София с фалшив пистолет. Разследването установява и предишен грабеж за 3100 евро и притежание на кокаин. Прокуратурата и поиска постоянен арест.

“Малки мишки” в МВР предавали следствени тайни на Ружа Игнатова и Пепи Еврото

“Малки мишки” в МВР предавали следствени тайни на Ружа Игнатова и Пепи Еврото

Със сигурност течът на документи и информация от МВР към Игнатова е продължавал с години и е компрометирал работата на европейските и американските служби

Андрей Янкулов предлага дисциплинарно производство за Емилия Русинова

Андрей Янкулов предлага дисциплинарно производство за Емилия Русинова

Получена е справката от МВР и това, което министър Емил Дечев обяви публично, там е официализирано - че градският прокурор на София Емилия Русинова е напускала страната или се е връщала у нас заедно с Петьо Петров - Еврото, заяви правосъдният министър