След освобождаването на Лиман предстои деокупация на Луганска област
В обкръжение при град Лиман в Донецка област се намират над 5000 руски военни, съобщи началникът на Луганската областна военна администрация Сергий Гайдай, цитиран от Укринформ.
Към сутринта на 1 октомври руските военни, базирани в Лиман, са се обърнали към своето ръководство с молба да напуснат района, но са получили отказ. В обкръжение са над 5000 военни на Руската федерация.“ – посочва Гайдай.
Той отбелязва, че врагът ще се опита да разкъса обкръжението или ще се предаде в плен.
По-рано беше съобщено, че през последните дни украинските войски в Донецка област затварят руснаците в обкръжение. Град Лиман, който е разположен източно от река Северски Донец, беше окупиран от руските войски през месец май.
По думите на Гайдай, след освобождаването на Лиман предстои процес на деокупация на Луганска област.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Тръмп заплаши: Иран „няма да съществува“, ако САЩ бъдат принудени да подновят ударите
Изявлението идва на фона на крехкото примирие и продължаващото напрежение между Вашингтон и Техеран, след като взаимно се обвиниха, че нарушават примирието
Иран обстрелва с ракети и дронове американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн, САЩ отвърнаха на удара
Ирански складове за дронове и ракети бяха атакувани от САЩ
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност