Според данните само две трети от газа, изтеглен от европейските подземни хранилища през миналата зима, са били възстановени през първите пет месеца на процеса по нагнетяване
Европа може да има сериозни проблеми с газа, ако зимата бъде студена.
Това заяви главният изпълнителен директор на Газпром, Алексей Милер, в кулоарите на Източния икономически форум във Владивосток.
„Наблюдаваме една реалност, която се влошава все повече и повече. А ако има студена зима, една обикновена студена зима? Това е истински проблем“ – каза той, позовавайки се, според ТАСС, на данни на Gas Infrastructure Europe от 31 август. Според тях само две трети от газа, изтеглен от европейските подземни хранилища през миналата зима, са били възстановени през първите пет месеца на процеса по нагнетяване, като недостигът възлиза на почти 19 милиарда кубически метра.
Още от Свят
Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022
Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“
САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна
„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"
ООН започва евакуация на 11 000 моряци, блокирани в Персийския залив заради затварянето на Ормуз
„Осигурихме необходимите гаранции за безопасност и внимателно проверихме условията за безопасно корабоплаване"