20 Май, 2026

"Газпром" ще строи огромна рафинерия край Балтийско море

"Газпром" ще строи огромна рафинерия край Балтийско море

Стойността на проекта по предварителни оценки е близо 20 милиарда долара

Руският гигант "Газпром" планира да изгради край Балтийско море огромна рафинерия, интегрирана с газохимически производствени мощности. Партньор на компанията в този проект е дружеството "Русгаздобича", пише "Ведомости". Изданието цитира източник, говорил с мениджъри от "Русгаздобича", и топмениджър на фирма - контрагент на "Газпром". 

По думите им бъдещия производствен комплекс ще може да преработва до 45 млрд. кубични газ годишно. Стойността на проекта по предварителни оценки е близо 20 милиарда долара, добавят събеседниците на "Ведомости". Представител на "Газпром" потвърдил на 22 април за вестника, че се разработва такъв проект. Ако бъде осъществен, той може да стане втори по размер на вложените средства сред всички инвестиционни проекти на "Газпром" след газопровода "Силата на Сибир" (55 млрд. долара по оценки от 2014 г.), отбелязва руският всекидневник.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ проведоха изпитателен полет на междуконтиненталната балистична ракета Minuteman III

САЩ проведоха изпитателен полет на междуконтиненталната балистична ракета Minuteman III

Отбелязва се, че изстрелването на ракетата е станало на фона на тридневните руски военни учения с използване на ядрено оръжие.

Украинските защитници прочистват от окупатори град Степногорск

Украинските защитници прочистват от окупатори град Степногорск

В резултат на боевете в сложни градски условия силите на руските окупатори са били изтласкани от укрепените позиции, а ключови локации в Степногорск са преминали под контрола на Силите за сигурност и отбрана на Украйна

Изтеглянето на американски войски от Германия тъне в мистерия за Берлин

Изтеглянето на американски войски от Германия тъне в мистерия за Берлин

"Все още няма наистина надеждно потвърждение за това", каза военният министър Борис Писториус след заседание на парламентарната комисия по отбрана