7 Декември, 2025

Ген. Атанасов: Не министрите, а Борисов е основният лобист на Сараите във властта

Ген. Атанасов: Не министрите, а Борисов е основният лобист на Сараите във властта

ген. Атанас Атанасов

„Бойко Борисов и властта правят маневри, за д азапазят статуквото. Борисов е доказал през годините, че е много добър илюзионист. Той за пореден път се опитва да имитира разграничаване от Сараите на Доган. Основният лобист в правителството на Сараите е самият премиер. Това, което днес беше решено, ще налее допълнителен бензин в протестите. Хората по площадите искат оставка на правителството и хората по площадите не са доволни от тези маневри, които властта прави“. Това заяви пред БНР съпредседателят на „Демократична България“ ген. Атанас Атанасов. 

„Бойко Борисов се опитва да прехвърли вината си върху нас. Като народен представител съм внесъл сигнал да се провери как е изградена шикозната вила на Ахмед Доган в Тетевенско, но всичко беше хвърлено в коша. Бойко Борисов и Огнян Герджиков са от царското котило. Не знам дали Шиши е редил служебен кабинет, но той беше удобен за Бойко Борисов, защото не се разследваше корупцията“, каза още лидерът на ДСБ. 

„Бойко Борисов и кохортата му изпитват много сериозен страх от служебно правителство на Румен Радев. Ако държавният глава в началото не беше наясно кой кой е, когато прави служебен кабинет с Герджиков, то той сега може да извади твърде много далавери на управляващите. Сигналите, които идват от Вашингтон, са много сериозни. Ще дойде времето да се разследва защо закопахме 2,5 млрд. лв., построявайки този „Турски поток“. Да се провери – знаело ли се е от самото начало, че САЩ може да санкционира страни, които се включват в руски газопроводи“, коментира ген. Атанасов.
Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”