18 Май, 2026

Ген. Атанасов: Има сериозна заплаха България да влезе в кремълската орбита

Ген. Атанасов: Има сериозна заплаха България да влезе в кремълската орбита

ген. Атанас Атанасов

Обстановката у нас е дестабилизирана, това е в интерес на Москва, изтъкна политикът

Обстановка у нас е дестабилизарана и това в геополитически аспект обслужва руските интереси. Русия има интерес да бъде пробита евроатлантическата общност и най-слабото звено отново се оказа България. В този смисъл това е някаква победа за Кремъл. Това коментира в ефира на Нова ТВ зам.-председателят на „Демократична България“ ген. Атанас Атанасов.

Настоящото правителство е полезно за България. Ще направим всичко, за да бъде задържано това правителство. Трябва да се търси подкрепа за това правителство – това е лидерска работа на ПП. 16 депутати на ДБ ги има, подчерта политикът.

Ген. Атанасов изтъкна, че има сериозна заплаха България да влезе в кремълската орбита. Затова трябва да се търси широка политическа подкрепа, включително сред опозицията. 

Политиката е обща работа, а не един или друг вожда да говори нещо. Сега се изискват бързи действия и те трябва да бъдат извършени от премиера, който ние ще подкрепяме. Трябва България да остане съюзник на ЕС и НАТО, за да можем да получаваме тяхната подкрепа.(…) Ако се стигне до падането на това правителство, би трябвало ПП отново да вземе мандата и да се състави ново правителство. И се надявам на национално отговорно поведение на политическите сили, заяви генералът. 

Трябва да се търси обединение и консолидация около евроатлантическата ос. Не искаме да участваме в злепоставянето на българските национални интереси. Не може да се обслужват личните интереси на един човек за сметка на българските национални интереси, коментира ген. Атанасов.

В този контекст той се обърна към Борисов и му препоръча, ако иска да бъде полезен на страната, да си стои в Банкя, а не да обикаля страната и да буни хората със своите разкази. Атанасов бе категоричен, че при неговото управление руските интереси не са били докоснати по никакъв начин, но подчерта, че ГЕРБ не е Борисов. 

Политикът смята, че казусът с РС Македония е инспириран от руската агентура. А картата Македония е абсолютно алиби, зад които стоят много пари. 

Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.