9 Април, 2026

Ген.Попов: С кампанията "Бъди войник" даваме шанс на млади хора за реализация

Ген.Попов: С кампанията "Бъди войник" даваме шанс на млади хора за реализация

Това е възможност да бъде преодолян некомплектът в Българската армия

Разглеждат се възможностите някои административни срокове за кандидатстване за войнишки длъжности да бъдат съкратени. Това каза в гр. Ловеч командирът на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов пред журналисти по време на националната кампания „Бъди войник“, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.

„Нямаме намерение да снижаваме критериите за подбор на кандидатите, защото това би могло да се отрази негативно на нашата работа“, подчерта той. 

Генерал-майор Михаил Попов отбеляза, че ако се запазят сегашните темпове на прием на кандидати за военна служба, некомплектът може да бъде преодолян за няколко години. „Засега първите резултати са обнадеждаващи, съдейки по броя на подадените документи в първия обявен за тази година конкурс за заемане на вакантни войнишки длъжности във военните формирования от Сухопътните войски. Надявам се до края на годината да проведем успешно още два конкурса“, посочи той.

„Кампанията „Бъди войник“ и срещите с Българската армия ще дадат възможност на младите хора да помислят за своята реализация и се надявам те да направят своя избор и да се присъединят към въоръжените сили“, заяви командирът на Сухопътните войски.

Множество жители на гр. Ловеч и съседните населени места проявиха интерес към статичния показ на въоръжение и техника на Българската армия.

На информационната борса стана ясно, че трима пълни отличника от 11 клас вече са подали документи за кандидатстване в Националния военен университет „Васил Левски“ в гр. Велико Търново.

Генерал-майор Попов отбеляза, че е радостен интересът на младите хора към Българската армия. Това не е свързано единствено с професията на военнослужещия, а и с подготовката, която те могат да получат за реакция в случай на кризи и бедствия.

    
Сподели:

Коментари (0)

Добра новина за софиянци: Без синя и зелена зона за Великден

Добра новина за софиянци: Без синя и зелена зона за Великден

Зоните за почасово платено паркиране няма да работят от 10 до 13 април

Родители в Гърция търсят помощ в опит да намалят пристрастеността на децата към телефоните

Родители в Гърция търсят помощ в опит да намалят пристрастеността на децата към телефоните

В следващите дни се очаква гръцкото правителство да обяви забрана за социалните мрежи за деца под 15 години

"Правосъдие за всеки" отново на протест пред Съдебната палата: "Стига мишкуване!"

"Правосъдие за всеки" отново на протест пред Съдебната палата: "Стига мишкуване!"

Организаторите заявиха, че държавното обвинение не е „мандра на Петьо Еврото и паркинг за колите на Таки“