6 Август, 2026

Ген. Събев: Ключът за края на войната в Украйна е Крим

Ген. Събев: Ключът за края на войната в Украйна е Крим

Дали ще се осъществи медиаторската роля на Турция - предстои да видим, каза още генералът

НАТО и САЩ са много внимателни да не предприемат действия, които да предизвикат ескалация на напрежението от страна на Русия. Ключът ще бъде Крим. Това каза ген. Съби Събев, бивш военен представител на България в НАТО, в ефира на Нова нюз.

"Информацията, че може да има сблъсък между Русия и САЩ и НАТО е фейк. Целта на това пропагандно – информационна новина е да насаждат страхове в нашето общество и в други страни. Трудно е в този момент Русия да открива нови фронтове, предвид това, че буксуват всичките ѝ офанзиви в Украйна. НАТО не извършва провокации спрямо други страни, включително и към Русия", посочи ген. Събев.

Той направи анализ на военните действия в Украйна. Бахмут е важен и за двете страни, но за Русия превземането му не би било повратен момент, смята ген. Събев. Той бе категоричен, че Украйна няма да отстъпи територии на Русия.

„Дали ще се осъществи медиаторската роля на Турция - предстои да видим. ЕС би могъл да бъде медиатор, макар че Русия гледа с подозрение на съюза предвид санкциите и оръжейната помощ. Може би Турция е най-подходящият кандидат за тази роля, посочи ген. Събев.

Очакванията са за пролетно-лятна офанзива, смята той.

Сподели:
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той

ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби  Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов

ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов

Повод за това настояване е последното определение на Върховния касационен съд, според което активната легитимация да представлява държавата по делото принадлежи на министъра на финансите, а не на министъра на икономика

Коментари (0)