28 Юли, 2026

Ген. Събев: С позицията на кабинета България прави анонс за руските искания към НАТО

Ген. Събев:  С позицията на кабинета България прави анонс за руските искания към НАТО
ген. Съби Събев

Странно разбиране на съюзната солидарност и единство, посочва генералът

Ген. Съби Събев написа кратък коментар за позицията на България относно конфликта Русия-Украйна:

"България реши "иновативно" въпроса със засиленото съюзно присъствие на своя територия - собствена батальонна бойна група, като бъде едновременно страна-домакин и рамкова държава, с възможност други съюзни държави да ни попълнят липсващи способности. В четирите съюзни групи в балтийските съюзни държави и Полша такова "чудо" няма. Там посочените страни са само домакини на съюзните формирования, които са изцяло от други държави от НАТО.

Очевидно у нас правим анонс към руските искания НАТО да се изтегли от източните съюзни държави. Странно разбиране на съюзната солидарност и единство имат нашите управляващи, които продължават да титулуват съюзниците ни партньори. И това след 18-годишно членство в Алианса. Да се отказваш от съюзна подкрепа в кризисна ситуация по сигурността е меко казано необяснимо , в съюзен контекст - скандално и срив на доверието към страната ни."

Сподели:
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Коментари (0)